Medlemmer

ITSDanmarks medlemmer findes blandt myndigheder, organisationer, virksomheder og enkelt-personer, som beskæftiger sig med ITS.

Et medlemskab af ITSDanmark koster årligt kr. 10.000 for myndigheder, organisationer og virksomheder med 5 eller flere ITS-medarbejdere, kr. 7.000,- for myndigheder, organisationer og virksomheder med færre end 5 ITS-medarbejdere og kr. 1.000,- for enkeltmandsvirksomheder.

I første omgang omfatter initiativet ITS inden for den landbaserede trafik, men der arbejdes på, at ITSDanmark får fokus på ITS inden for alle transportformer.

Er du interesseret i at blive medlem, så kontakt sekretariatet på +45 22247688

Aalborg Kommune

Mette Skamriis Holm 

msh-teknik@aalborg.dk

www.aalborg.dk

 

Aalborg Universitet

Harry Lahrmann

hsl@civil.aau.dk

www.cits.aau.dk

 

AArhus Kommune

Michael Bloksgaard

mib@aarhus.dk 

www.aarhuskommune.dk

 

Adibus

Henrik Eriksen

hke@adibus.dk

www.adibus.dk

Ages

Ludger Linnemann

ludger.linnemann@ages.de

www.ages.de

Asfaltindustrien 

Anders Hundahl

a@asfaltindustrien.dk

www.asfaltindustrien.dk

 

ATKI

Kim Hannibal

hannibal@atki.dk

www.atki.dk

Atkins Danmark A/S

Eli Skoop

eli.skop@atkinsglobal.com

www.atkins.dk

BLIP Systems A/S

Preben Fugl Andersen

preben.andersen@blipsystems.com

www.blipsystems.com

Bravida Danmark A/S 

Lars Linddal

lars.linddal@bravida.dk

www.bravida.dk

Citelum Denmark

Jesper Knudsen

jknudsen@citelum.dk

http://www.citelum.dk

 

 

COWI A/S

Jens Thordrup

jth@cowi.dk

www.cowi.dk

 

Dansk Vejforening

Helle Michelsen

hmi@dv.dk

www.dv.dk

DELTA

Juan Farré

www.madebydelta.dk

jfa@delta.dk

 

DI Transport

Michael Svane

misv@di.dk

www.transport.di.dk

 

DTU Transport

Allan Larsen

ala@transport.dtu.dk

www.transport.dtu.dk

 

Ericsson Danmark A/S

Anders Laage Kragh

anders.laage.kragh@ericsson.com

www.ericsson.com

 

Fara Danmark

Kenn Rosenberg

kenn.rosenberg@fara.dk

www.fara.dk

 

FlexDanmark

Niels Tvilling-Larsen

ntl@flexdanmark.dk 

www.flexdanmark.dk

 

Frederiksberg Kommune

Peter E.S. Rasmussen

pera02@frederiksberg.dk

www.frederiksberg.dk

Genua Consult

Lone Dörge

lod@genua.dk

www.genua.dk

Geodatastyrelsen

Katarina Ritz

karit@gst.dk

www.gst.dk

Geveko ITS A/S

Bruno Hansen 

bhans@geveckoits.dk

www.geveckoits.dk

Hermes Traffic Intelligence

Lars Rosenberg Randleff

lrr@hermestraffic.com

www.hermestraffic.com

 

 

Dynniq

John Kristiansen

john.kristiansen@dynniq.com

www.dynnig.dk

 

 

ITS Teknik

Per Hedelund

peh@ITS-teknik.dk

www.its-teknik.dk

 

Kapsch TrafficCom AB

Magdalena Grahn

magdalena.grahn@kapsch.net

www.kapsch.se

KeyResearch

Jens Peder Kristensen

jpk@keyresearch.dk

www.keyresearch.dk

Københavns Kommune

Anders Kreutzfeldt

andkre@tmf.kk.dk 

www.kk.dk

Movia

Annette Heckscher

ahs@movia.dk 

www.movia.dk

 

Q-Free

Kristina H. Bergstad

kristina.bergstad@q-free.com

www.q-free.com

 

Rambøll

Nicolai Ryding Hoegh

nich@ramboll.dk

www.ramboll.dk

Region Nordjylland

Svend Tøfting

svto@rn.dk 

www.rn.dk

Rådet for Sikker Trafik

Jesper Sølund

js@sikkertrafik.dk

www.sikkertrafik.dk

SOS Dansk Autohjælp

Kim Madsen

kma@dah.dk

www.dah.dk

Sund & Bælt

Finn Bormlund

fbt@sbf.dk

www.sundogbaelt.dk

 

 

Swarco A/S

Søren Kolding

Soren.Kolding@SWARCO.COM

www.swarco.com

 

Sweco A/S

Anton Henriksen

anton.henriksen@sweco.dk

www.sweco.dk

 

Teknologisk Institut

Finn Zoëga

fzo@teknologisk.dk

www.teknologisk.dk

 

TITSAM

Lars Elgaard Thomsen

let@ntmail.dk

www.nordjylllandstrafikselskab.dk

 

Trafikstyrelsen

Signe Arrhenius

sia@trafikstyrelsen.dk

www.trafikstyrelsen.dk

 

Trafitec ApS

Lene Herrstedt

lh@trafitec.dk 

www.trafitec.dk

 

Trapeze Group

Niels Nørskov

nno@trapezegroup.dk

www.trapezegroup.dk

Vejdirektoratet

Charlotte Vithen

cv@vd.dk

www.vd.dk

 

 

ÅF-Hansen & Henneberg

Eric Gautier

eg@hansen-henneberg.dk

www.afhh.dk

 

 

 

 

 

 


Medlemmer